Çikolata Kistine Doğal Çözüm
Çikolata kistine doğal çözüm yöntemlerini, çikolata kisti belirtilerini bu yazımızda yazdık. Mutlaka okuyun.

Çikolata Kistine Doğal Çözüm: Soğan Kürü

Endometriozis yani halk içinde Çikolata kisti olarak bilinen hastalık birçoğumuzun bildiği bir kadın hastalığıdır. Nedeni kesin olarak bilinmeyen çikolata kisti endimetrium dokusunun (Rahmin iç kısmını oluşturan ve adet kanamalarını sağlayan doku) rahim haricinde başka bir bölgeye konumlanması gerçekleşebilir. 

Endimetrium hücreleri rahim haricinde başka bir bölgeye yerleştikleri zamanda her ay tekrar ederler. Yerleştikleri alanda kalınlaşma gerçekleştirip kanama ile dışarı atılır. Bu istenmeyen dokular üreme sistemindeki  dokulara yapışıklık olmasına sebep olur ve çikolata kisti dediğimiz durum gerçekleşir. 

Çikolata kistinin tıbbi tedavisi olduğu gibi çikolata kisti için bitkisel çözüm yolu da vardır. Tedaviniz için çikolata kisti için bitkisel kürü uygulayabilir ve bu rahatsızlığın önüne geçebilirsiniz. Bu bitkisel kürlerinde en çok ve en sık uygulananı ise soğan kürüdür. 

Çikolata Kisti Olup Olmadığını Nasıl Anlarım? 

Çikolata kistinin en büyük belirtilerinden biri tabi ki aşırı sancılı adet ağrılarıdır. Aşırı sancılı adet ağrılarının dışında vücutta her hangi bir darbe almadan morluk oluşması ve cinsel ilişki sırasında ağrı olması en büyük belirtilerindendir. 

Bu belirtileri görüyorsanız ve bunun için tedavi yöntemleri uygulamıyorsanız hastalığınız ilerler ve bu da kısırlığa sebep olabilir. Bundan dolayı her hastalıkta olduğu gibi erken teşhis bu rahatsızlık içinde önemlidir. 

Bunun içinde hastalığınız ilerlemeden evde uygulayabileceğiniz bitkisel kür yöntemini uygulayabilir tedavinizi bitkisel yollardan da yapabilirsiniz. 

Peki  çikolata kisti için bitkisel kürü nasıl uygulayabilirim? 

Çikolata kistinin tedavisi için uygulayabileceğiniz kür soğan kürüdür. Soğan kürünü her gün yeniden hazırlamak gerekmektedir. Soğan kürünü hazırlamak için gereken malzemeler sadece kahverengi kabuklu (kabuğunun kırmızı, mor ve beyaz olmamasına dikkat edin) ve klorla arıtılmamış su gerekmektedir.

Soğanınızı kabuğuyla ve köküyle beraber sirkeli suyun içine atın ve bir süre bekletin. Bu süre zarfında klorsuz suyunuzu bir tencereyle kaynatın. Kaynadıktan sonra soğanı soymadan dörde bölüp suyun içine atın. Suyu soğanla beraber 5 dakika kadar tekrar kaynatın. 

Kaynadıktan sonra soğan kürünüzü ılık olacak şekilde soğutun ve daha sonra kürünüzü içebilirsiniz. Bu kürü ilk başladığınız zaman adet gördükten 15 gün sonra içmeye başlayın. İlk aydan sonra kürü adet döneminden 7 ile 10 gün sonra içmeye başlayabilirsiniz. Bu kürü 4 ay boyunca kullanmanız tedavinizin etkili olmasını sağlayacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları