C Vitamini Maskesi Güzelleştiriyor
Her kadın cildinin güzel olmasını hayal ederek farklı tarifler uygular. C vitaminli maskenin hazırlanışını, tarifini sizler için kaleme aldık. Mutlaka okuyun.

C Vitamini İçerikli Doğal Yüz Maskeleri

Bize birçok konuda faydalı olan C vitamini cildimiz için de oldukça yararlıdır. Güneş ışınlarının çok fazla yararı olsa da zararlı ışınlar da vardır. C vitamini bizi bu zararlı güneş ışınlarından korur.

Kozmetik ürünlerinin yapımında kullanılan kollajen cildimizin sağlıklı ve güzel görünmesinde oldukça yararlıdır. C vitamini kollajenin üretiminde kullanılır. Yani anlayacağınız C vitamini cildimizin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar.

C vitamini cildinizde çıkan yaraların iyileşmesinde de etkilidir. Yaralara C Vitamini içeren doğal kürlerden kullanırsanız yaralarınız daha çabuk iyileşecektir. Bu cildimiz için yararlı olan C vitamini içerikli doğal kürleri evinizde kendiniz de yapabilirsiniz.

Bal ve Limon Maskesi

Limonun cilde birçok faydası vardır. Cildinizi yumuşatan ve daha birçok faydası olan balın karışımıyla uygulayacağınız maske cildinize çok iyi gelecektir.

Hazırlanışı:

1 yemek kaşığı bal, yarım limonun suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 1 çay kaşığı E vitamini yağı ve 5 damla limon yağını karıştırın. Eğer daha koyu bir kıvama gelmesini istiyorsanız içine biraz daha bal koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün ve 30 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu karışımı haftada 3 kere uygulamanız faydalı olacaktır.

Avokado Özlü C Vitamini Maskesi

Avokado cildi besler ve korur. Bu yüzden avokado cilt ürünlerinde fazlaca kullanılan bir meyvedir. Avokado losyonu, avokado maskesi ve güneş kremleri bunlara örnektir.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı limon suyu

Yarım avokado

1 yemek kaşığı portakal suyu

1 yumurtanın akı

1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

İlk önce avokadonun kabuklarını soyun ve püre haline gelene kadar ezin. Ardından portakal suyunu ve limon suyunu da ekleyin ve karıştırın. Daha sonra yumurta akı ve balı da ekleyin ve karıştırın. Elde edilen maskeyi cildinize uygulayın. 45 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu karışımı ayda 3 kez yapmanız faydalı olacaktır.

 Limonun cildine çok faydası vardır. Limon suyunu yüzünüze sürmeniz de faydalı olur. Eğer hassas bir cildiniz varsa bu yöntemi kesinlikle uygulamayın. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları