Bebek Gibi Bir Cilt İçin Kil Maskesi!
Kil maskesi, uzun yıllardır kullanılan ve kişilerin cilt sağlığı için tercih ettiği doğal maskelerden biridir. Neredeyse cilt konusundaki her pürüzü tedavi eden kil maskeleri, geçmişte kullanılmış olan ve hala da kullanılan değerli maskelerdir.

Kil Maskesi Nedir ?

Kil maskesi hazır alınır fakat içeriği doğaldır. Yan etki yapacak bir içeriği yoktur. Pek çok cilt sorununu tedavi eden ve cildin bakımını yapan bu maske herkes için uyumludur. Maskenin on iki yaş altı çocuklar tarafından kullanımı henüz yüz hatları oturmaya başlamadığı için önerilmez. Bunun dışında cinsiyet ve yaş sorunu bulunmadan hemen herkes tarafından kullanılabilir, sorun teşkil etmez. 

KİL MASKESİNİN FAYDASI NEDİR? 

Haftada bir, en fazla iki kere kullanılabilen kil maskeleri cildi ölü deriden arındırır. Ölü derinin yerini sağlıklı ve genç deri alınca kırışıklık çıkma ihtimali azalır, cildin görünümü daha genç ve güzel bir hal alır. 

Kil maskesi cilt sorunlarını önler ve halihazırda cilt üzerinde olan sorunları da yok eder. Yağ bezeleri, güneş yanıkları, sivilce izleri ve güneş lekelerini yok etmeye yardımcı olur.

Cildin yağ dengesini korur. Fazla yağı alır ya da kuru ciltleri nemlendirir. Bu sayede ciltteki akneleri de kuruyup çatlaklık oluşturmaları da önleyebilmektedir.

Siyah noktalara ve sivilcelere iyi gelmektedir. Aktif halde bir sivilce ya da siyah nokta varsa sıkmak yerine kil maskesi yapmak daha sağlıklı bir yoldur. 

KURU CİLTLER İÇİN KİL MASKESİ 

Malzemeler:

-Bir buçuk tatlı kaşığı kil 

-Göz kararı sıcak su 

-Kayısı yağı 

Bu üç malzemeyi karıştırarak yüze sürmek kuru ciltlere iyi gelecektir. 

YAĞLI CİLTLER İÇİN KİL MASKESİ 

Malzemeler: 

-Bir buçuk tatlı kaşığı kil 

-Göz kararı sıcak su 

-Limon 

Üç malzeme de derin bir kâseye koyulur. Limon en fazla beş ya da altı damla damlatılmalıdır. Karıştırılan maske yağlı cilt tipi olan kişilerin cildine iyi gelecek ve ciltlerini tamamen temizleyecek maddelerdir. 

Kil maskeleri düzenli kullanım ile yüz için olumlu sonuçlar doğurur. Haftada en fazla iki kere ve aralıklar ile uygulanmalıdır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları