Ayrılık Dönemine Nasıl Hazırlanılır?
Tüm ilişkiler sonsuza kadar sürmemektedir. Kimi zaman mecburiyetten kimi zaman ise kişilerin keyfi isteklerinden bazı ilişkilerin sonu ilişki bitirmeye yani ayrılığa gidebilmektedir.

AYRILIK DÖNEMİNİ GÖREN KİŞİ NELER YAPMALIDIR? 

Tüm ilişkiler sonsuza kadar sürmemektedir. Kimi zaman mecburiyetten kimi zaman ise kişilerin keyfi isteklerinden bazı ilişkilerin sonu ilişki bitirmeye yani ayrılığa gidebilmektedir. Her ilişki kusursuz şekilde yürümek veya kusursuz şekilde bitmek zorunda değildir. Her ilişkide olan ufak tefek sorunlar bazen ilişkiyi güçlendirir fakat bazen de ilişkinin yıpranmasına ve her iki taraf için de bitmesine neden olabilmektedir. 

Kadın- erkek ilişkisinin adı ister sevgililik, ister nişanlılık, ister evlilik ya da bambaşka bir şey olsun iki kişi birbirine bağlandığı zaman bu ilişkiyi bitirmek çok zordur. Hem bitiren taraf hem de karşı taraf en başlarda bazı zor durumlar ile karşı karşıya kalabilir. Bu dönemlerde iki tarafın da ayrılık acısını en aza indirmek için yapabileceği bazı şeyler vardır. 

İlişkinin biteceği karşı tarafın hal ve hareketlerinden gözlemleniyor ise çabalayan taraf olmak bir şey ifade etmez. Sadece ortadaki ilişki bitince çabalayan kişinin daha çok üzülmesine sebep olur. Bu nedenle bitişine yaklaşılan ilişki için üzülüp çabalamak yerine kişi hem kendini hem karşıdakini daha az üzerek bitirmeye çalışmalıdır. 

Ayrılık sonrası her iki taraf da aynı tepkiyi vermeyebilir. Bir taraf başka ilişkilere doğru koşarken diğer taraf şok olup uzun süre tek başına kalabilir. İkinci durumda olan kişilerin ilişkiler bakış açısı değişmektedir. O konuma düşmemek için yıpranan ilişkiden zarar görmeden çıkılmalıdır. 

İlişkinin ayrılığa giden sarsıntı döneminde karşı taraf ilişkiyi onarmaktan ziyade bitirmek için uğraşıyorsa o ilişki bir daha olmaz. Bu nedenle çabaların boşa gitmemesi için uğraşmamak gerekir.

İlişkiyi neyin bu hale getirdiğine göz atılmalıdır. Bu sorun ortadan kaldırılabilirse kaldırılmalıdır. Eğer sorun halledilemeyecek kadar büyükse iki taraf karşılıklı konuşmalı ve ilişkiyi dostça bitirmelidir. O aşamadan sonra düşman kalmamak çok önemlidir. Yıpranan ilişkide iki tarafın birbirine sevgisi kalmasa bile saygılarını korumaları çok önemlidir. 

Biten ilişkiyi devam ettirmek iki tarafın da acı çekeceği bir zaman dilimidir. Buna hiç gerek yoktur. İki taraf da anlaşarak ilişkiyi bitirmelidir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları