Astroloji ve Burç Yorumları!
Astroloji, bütün evrendeki gezegenlerin,yıldızların ve çeşitli gök taşlarının biz insanlar üzerinde bıraktığı etkiyi yorumlayan ve yol gösteren bir bilim dalıdır. Astroloji bir bakıma insanın dünyada var oluşundan beri karşımıza çıkıyor.

4. Jeolojik zamandan sonra dünyaya ayak basan insandan günümüze ve hatta geleceğe kadar uzanıyor. Geçmişteki topluluklar çeşitli astroloji dalları ile ilgilenmiş fakat bunun ne astroloji olduğunu biliyorlardı ne de yaptıkları işlerden haberleri yoktu. Neredeyse bütün topluluklarda astroloji izlerine rastlanıldı. 

Eski Maya, Çin, Arap, Roma, Mısır hatta Türk tarihinde bile astrolojinin yapıldığını bizlere çeşitli yollarla kanıtladı. Astroloji genel olarak ‘’kader’’ olarak tanımlanır fakat bu kesin olarak doğru değildir. Her şey biz insanın kendi elindedir. Astroloji geçmiş ve gelecekteki dönemleri araştırır ve inceler. Şanslı zamanları, özel günler ve yılları, bizleri üzen ve sevindiren anları genel anlamlarıyla gösterirler. 

Yani genel manasıyla bizlere yol gösterici niteliktedir. Bu konuda da karşımıza burçlar çıkıyor. Her burç belirli bir ay ve günü temsil ettiği için on ikiye ayrılır. Yeni yıl ile birlikte bizleri karşılayan üç burcu yani; oğlak, kova ve balık burçlarını kıyaslayalım ve yakından inceleyelim.

Oğlak burcunun özellikleri ve bilinmeyen yönleri nelerdir?

 22 Aralık ve 20 Ocak tarihlerinde doğan insanların sahip olduğu bu burç genel manada düzen, başarı ve fırsatçılık olarak tanımlanır. Kendini iyi bilen, ayakları üzerine sağlam basan, kendinin ve ailesinin sorumluluklarını iyi bilen, sistematik ve verimli çalışmaya meyilli bir insanlar olarak bilinirler. Bazen karamsarlığa düşseler de çok fazla bu durumda kalmayıp kolaylıkla yükselebilirler. 

Oğlak burcu toprak elementine sahip ve bu elementte bayrağı en önde taşıyan burç, yöneticisi ise satürn gezegenidir. Bu gezegen insanları bazı yönlerden kısıtlar ve onlara çeşitli sorumluluklar yükler. Oğlak erkek ve kadınının hayatı bir boşluktan ibaret görmeyip, bir amaç için doğduklarına inanırlar. 

Amaçlarını, yapması gerektiği işler ve sorumlulukları planlar ve bunları gerçekleştirmek için yavaşda olsa emin adımlarla ilerler ve sonuca ulaşırlar. Bu sebeplerden dolayı kendilerine çok dikkat etmezler ve sağlık yönünden bazı sıkıntılar çekip yarı yolda kalabilirler. Ama ne olursa olsun ayağa kalkmayı çok iyi bilirler ve çabucak toparlanırlar.

Oğlak erkeği ne tür hediyelerden hoşlanır?

 Oğlak erkeği genel olarak çeşitli fonlar, hediye çekleri, hisse senetleri vs. sizin için küçük olsa bile oğlak erkeğini çok mutlu edecektir. Eski para koleksiyonları, eski madeni eşya ve paralar veya değerli pulları da hediye ederseniz oğlak erkeğini memnun edebilirsiniz. Son moda olan telefonlar, giysiler, arabalar almak onların çok fazla ilgisini çekmez daha doğrusu çok fazla sevinmezler. Çünkü zorluğu çok severler ve bunları kolay yoldan elde etmek istemeyeceklerdir.Klasik türden eşyalar yün kazak, deri mont veya sağlam türden ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

  

Oğlak kadını hangi hediyelerden hoşlanır?

 Oğlak kadını ise;yumuşak renkler olan krem, ten rengi veya pastel renklerdeki elbiseler ve ya bluzlar alabilirsiniz. Özellikle soğuk bir yerde yaşıyorsa kışın ayaklarının üşümesini engellemek için paduf türü terlikler alabilirsiniz. 

Oğlak erkeğinde olduğu gibi bayanlara eski tip takılar, madeni eşyalar, klasik inci ve pırlanta türü hediyeleri tercih edebilirsiniz.

 Bunun yanında eski tip örtüler, tüller ve ya yastık kılıfları da başka bir seçenek olabilir. Bunların yanında belli bir üne sahip olan ressamların portreleri, şık kırtasiye eşyaları ve ajandalarında bu listeye ekleyebilirsiniz.

Kova burcunun özellikleri ve bilinmeyen yönleri nelerdir?

21 Ocak ve 18 Şubat tarihilerinde doğanlar kova burcunun özelliklerini taşırlar. Genel manasıyla bu burca sahip kişiler; değişim ve özgünlüğün vücut bulmuş hali olarak tanımlanırlar. Kova kadınının ve erkeğinin yenilikçi, kendini sürekli geliştiren, özgün ve özgür düşünceye sahip, evrensel ve açık görüşlü insanlardır. Hızlı ve parlak zekâya sahip, akılcı ve yeni icatlar keşifler yapan insanlardır. 

Ama bir o kadar da isyankâr, disiplinsiz,ikna olmayan inatçılık gibi kötü özelliklere de sahiplerdir. Kova burcu oğlak burcunun aksine hava elementinde yer alır ve bu elementin özelliklerini taşır.Yönetici gezegeni ise isyankar, zincirleri olmayan özgür ve özgün ruhlu Üranüs gezegenidir. Kova erkeği ve kadını akılcı ve bilgili oldukları için zor durumda kaldıklarında veya karşılaştıkları herhangi bir problemi çözmekte zorlanmazlar ve engelleri hızlı bir şekilde aşabilirler. 

Zekâsını günümüz ve gelecek teknolojisi ile birleştirerek insanların refah düzeylerini yükseltmede büyük katkı sağlarlar. Yani bütün insanlığa faydalı olmak gibi güzel bir özellikleri vardır. Bilim ve teknolojiyle iç içe oldukları için koltuk başlarında ve ya bilgisayar başlarında uzun süre kalmaları sağlıklarının bozulmasına yol açabilir. Bu yüzden uzun süre hareketsiz kalmamanız gerekir buna istinaden sürekli egzersiz yapmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Kova erkeği ne tür hediyelerden hoşlanır?

 Elektrik gezegeni Uranüs tarafından yönetildiği için yeni üretilmiş teknolojiler ve buna ek olarak elektrikle çalışan her şey ilgilerini büyük yönde çeker. Ama buradaki asıl önemli konu elektronik eşya ne kadar yeni ise o derece mutlu olurlar. Oyun konsolları, dizüstü veya masaüstü bilgisayarlar yada elektrikli masaj koltukları alıp onu sevindirebilirsiniz.

Kova kadını ne türhediyelerden hoşlanır?

Kova kadını ise son derece entelektüel ve model kişiliğe sahiptirler. Kova erkeğinde olduğu gibi yeni piyasaya sürülmüş elektronik ürünlerden hoşlanırlar. Kova kadınına bir müzik çalar veyahut dijital kameralar alabilirsiniz. Bunun yanına astroloji konulu kitaplar ya da dergiler alabilirsiniz. Veya beraber çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafı ister elektronik çerçeve ile isterseniz de klasik çerçevelere koyup hediye edebilirsiniz.

  

Balık burcunun özellikleri ve bilinmeyen yönleri nelerdir?

19 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasında doğan kişiler bu balık burcuna sahiptirler. Genel olarak balık erkeği ve kadınının en belirgin özellikleri hayalperest olmalarıdır. Kendilerini bir hayalin peşinde koşarken ve ya bir ideale bağlanıp onu gerçekleştirmek için elinden geleni yaptığını görebiliriz. Balık erkeği ve kadını hayalperest olmalarının dışında bir o kadar duygusal, hassas, kırılgan ve çabuk alınan bir yapıya sahipler. 


Sezgileri çok güçlü, aşırı romantik, karşısındaki kişiyle muhteşem bir şekilde bütünleşen, empati kuran ve sevdikleri için her şekle ve duruma giren duygusal özelliklere sahip. Diğer iki burç aksine su elementi ile değişken bir ilişkiye sahiptir. Yöneticisi ise ön sezi ve derin duygular gezegeni olan Neptün’dür. Bütün burçlardan bir özellik alan balık burcu, bütün burçlar ile iyi bir şekilde anlaşırlar. Kötü özellikleri ise gerek düzensiz yapısı gerekse gerçekçi olmayan aldatıcı ve şaşırtıcı davranışları karşımıza çıkar.

Balık erkeği ne tür hediyelerden hoşlanır?

 Balık erkeği son derece hassas ve kırılgan yapıya sahiptir. Yoga veya uzak doğu meditasyonuna ilgisi varsa onları bu tür kurslara yazdırabilirsiniz. Evi ve ofisi için özenle çizilmiş kara kalem veya siyah beyaz portreler hediye edebilirsiniz. Veya kendi fotoğraflarını çekmeleri için balık erkeğine bir fotoğraf makinesi alıp, onları mutlu edebilirsiniz. Ek olarak büyük bir balık akvaryumundan da epeyce hoşnut olurlar. Bunları yapmasanız bile yorucu bir çalışma döneminden çıkıp, sakin ve deniz kenarında olan bir kasabaya götürebilirsiniz.

Balık kadını ne tür hediyelerden hoşlanır?

 Balık kadınına ise;duygusal aşk şiirleri, aşk romanları, dram konulu kitaplar veya felsefi türden kitaplar hediye edebilirsiniz. Bembeyaz bir şal, bluz veya pijama takımı balık kadınının en sevdiği giysilerdendir. Çeşitli renkteki takılar, eşyaların yanında menekşe kokulu bir parfüme de hayır diyemeyeceklerine garanti verebilirim. Bunların yanında beyaz veya menekşe rengindeki şamdanlar ve kokulu mumlar da alarak balık kadınının ayağını yerden kesebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları