Aspirin İle Sivilce Tedavisi
Asprin, doğal olduğu bilinen ve sivilceye son derece iyi gelen bir sivilce söndürme yöntemidir. Asprinin sivilceye iyi geldiği bazı sivilce ilaçlarının içinde asprin maddelerinin olmasından dolayı bilinmektedir. Bu nedenle asprin, doğal yöntemler ile sivilce söndürebilmektedir.

Aspirin Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilce oluşumu sadece ergenlik döneminde gözlenmez. Aşırı strese bağlı sebeplerden, yeme ve içme bozukluklarından, hazır yiyecek tüketimini arttırmaktan, uyku düzenindeki düzensizliklerden ve hatta her ay tekrarlanan adet döneminde kişiler sivilcelenme yaşayabilmektedir. 

Sivilce oluşumu kişilerde özgüven kaybına sebep olabilmektedir. Sivilce ile görünümünü beğenmeyen kişiler de bulunmaktadır. 

Sivilceyi söndürmek ve çok kısa zaman içinde geçirmek için bir yol olan asprin, maske halinde kullanılabileceği gibi tek başına da kullanılabilir. Maske halinde kullanılması daha yararlı olarak görülmektedir. 

ASPRİN İLE SİVİLCE GEÇİREN MASKE YAPIMI 

Malzemeler: 

-İki adet asprin 

-İki yemek kaşığı yoğurt 

-Bir yemek kaşığı sade soda 

Yapılışı:

Bu üç malzeme mutlaka derin bir kasede karıştırılmalıdır. Çünkü asprin soda ve diğer maddeler ile birleştikten sonra köpürüp kabaracaktır. Herhangi bir taşmanın ve etrafı kirletmenin önüne geçmek için derin kaseler kullanılmalıdır. Bu üç malzeme iyice karıştırılır. Köpüren asprinin inmesi beklenir. Yaklaşık beş dakika karıştırmanın ardından maske yüze uygulanabilir. 

Asprin belli bir aşamadan sonra yüzü soyup tahriş edebilir bu nedenle sık sık kullanılmamalıdır. İki günde bir bu maskeyi kullanmak bile yüzü tahriş edebilir. Haftada bir ya da haftada iki kez bu maskeyi yüze uygulayıp on beş ile otuz dakika arasında yüzde bekletmekte fayda vardır. 

Bu maskenin uygulanış süresi boyunca kişi yiyip içtiklerine ve yüz temizliğine dikkat etmelidir. Sadece bu maske yüzü temizlemez. Bu maskeye ek olarak sabah ve akşam yüz temizliği iyi temizleyiciler ile yapılmalıdır. Yenilen besinlerin aşırı tuzlu, baharatlı veya yağlı olmaması gibi konulara dikkat edilmelidir. 

Düzenli kullanım ile sivilceler ve cilt için iyi sonuç verecek maskelerden bir tanesidir. Sadece ilk kullanımda sonuç beklenmemelidir ve istenilen dereceye gelene kadar düzenli bir şekilde asprin maskesi uygulanmalıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları