Ahşap Aksesuar Modelleri
Her yıl modası geçmeyen eşyaların başında ahşap gelir. Her yıl her sezon rastladığımız ahşaptan yapılmış aksesuar ve mobilyalar bu yıl yine trendlerde. Hem göze güzel ve hoş gözüküyor, hem de aşırı bir şekilde kullanışlı eşyalar ahşaplar.

Ev Dekorasyon Önerileri: Ahşap Aksesuar Modelleri.

Aklınıza gelebilecek her eşyada kullanılabilen doğal görünümlü eşyalardandır. 2016-2017 yılında daha çok mobilyalarda kullanılan fakat aklınıza gelebilecek tepsiden tutun saate kadar her yerde rastlayabilirsiniz. Hem tamamen ağaç dokulu hem sadece renk ve görüntüsü benzen eşyalar bulunmakta. 

Her mağazada karşınıza çıkan bu tür eşyalar evinize doğal bir görüntü katarak evinizi daha ferah gösterebilir. Özellikle tavanı alçak olan evlerde kullanılması tercih edilen ahşap, evi daha büyük gösterebilir.

Evi büyük göstermesinin yanı sıra büyük evlere de ayrı bir hava katmakta. Sadece salon da kullanılmıyor. Evin mutfağında da kullanılıyor. Ahşap masalar, raflar, tepsiler mutfağınızı güzelleştiriyor. Aynı şekilde yatak odanızı da süslemek için iyi bir tercih olacaktır ahşap. Ahşap yatak, dolap, ayna, raflar… Tabi genç ve çocuk odalarında da yine ahşap kullanımı oldukça fazladır. 

Zaten bilindiği gibi ahşap eşyalar kullanılıyor. Evet, ama ahşap oyuncakları da çocukların elinde sıkça görüyoruz. Bu ahşap oyuncaklar hem diğer plastik ve kansorejen içeren oyuncaklara göre ahşap ve doğal olduğundan daha sağlıklı. Yani çocuğunuza oyuncak alırken bile ahşap tercih etmek daha doğru olacaktır. 

Çoğu zaman evin raflarında ve mutfakta tercih ettiğimiz ahşap aslında evimizi tamamen değiştirebilen önemli bir malzeme. Evim nasıl daha ferah ve aydınlık olur diye kara kara düşünüyorsanız ya da evimi yeniden dekore edeceğim.

 Ne renk kullansam acaba? diyorsanız ahşap en iyi tercihtir. Kullanmak istediğiniz renk öbür yıl demode olabilir ya da kullandığınız desenin modası geçebilir. Fakat ahşap rengi ve deseni her yıl mağazaların kullandığı gözde malzemedir. 

Eğer el beceriniz varsa ahşap aksesuarları kendi elinizle bile yapabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar ahşap, yapıştırıcı. Tabi yapacağınız eşyaya göre değişir. Süslemek için boncuk düğme kullanarak evinizde kendi elinizle yaptığınız bir aksesuarınız olabilir. Kısacası ahşap her yıl modası geçmeyen ve evi ferah gösteren nadir eşyalardandır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları