Likit Mat Ruj Hakkında Her Şey
Likit mat rujları kullanmayan var mı bilmiyoruz ama yakında herkesin kullanacağından eminiz. Likit mat rujları sizler için araştırdık. Buyurun yazımıza...

Likit Mat Ruj Nedir?

Likit Mat Ruj Nedir?

Likit mat ruj dudağa sürüldüğü zaman dudakta yağlı boya gibi değil de kadifemsi bir görüntü bırakan rujlardır. Görünüş olarak ıslak durmazlar. Kuru ve dudak ile bütünleşmiş dururlar. Mat ruj oldukça fazla tercih edilir bunun bir nedeni de dudağı kurutmadan kadife gibi pürüzsüz ve mat bir görünüm sunmasıdır. Dudakta çatlaklık ve bir süre sonra dökülme gerçekleştirmeyen rujlardır. Mat rujlar da kendi içlerinde ayrılır. 

Likit mat ruj ise uzun bir fırçası olan fırçalı rujlardandır. Görünüm olarak sıvı rujlara benzer fakat sürüldükten sonra normal bir mat ruj izlenimi bırakır. 

Likit Mat Rujlar Neden Tercih Edilir?

Likit Mat Rujlar Neden Tercih Edilir?

Likit mat rujlar diğer mat rujlara oranla daha fazla tercih edilirler. Bunun birden fazla sebebi vardır. Öncelikle likit mat rujlar fırçalı rujlardır ve her fırçalı ruj gibi kullanımı kolaydır. Fırçası ile ruju sürmek ve yedirmek kolay olduğu için özellikle acemiler tarafından tercih edilir. Likit mat rujların fırçası ile simetrik şekilde ruj sürmek daha kolaydır. Ayrıca likit mat rujun dağılma ya da kuruma özelliği yoktur. Her yerde kolay taşınabilir oluşu da bu ruju çekici kılmaktadır. 

Likit Mat Ruj Nasıl Sürülür?

Likit Mat Ruj Nasıl Sürülür?

Likit mat rujların uygulama öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler vardır. Likit mat ruj dudağa uygulanmadan önce özellikle kuru bir dudak yapısına sahip olanlar renk vermeyen dudak kremleri sürmelidir. Bu sayede dudak çatlak durmaz. 

Likit mat rujları uygulamadan önce dudak çevresi kalemle çizilebilir ama fırça gibi bir yapısı olduğu için buna gerek yoktur. Daha iyi bir görünüm isteyenler dudak kalemi ile önce çizebilir. Likit mat ruf rengi seçildikten sonra taşırmamaya dikkat edilerek dudak üstüne uygulanır. Önce dudağın orta kısmına sürülen ruj, daha sonra yan taraflara yayılır. Bu rujun daha iyi durmasını sağlayacaktır. 

Likit mat ruj sürüldükten sonra saniyeler içinde kuruyacaktır. Kurumaktan kasıt sıvı bir görünüme değil de mat bir görünüme kavuşmasıdır. Likit mat ruj kuruyup dökülme yapmadığı için silinene kadar dudakta kalır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları