İlişkilerde Yapılmaması Gereken Hareketler
İlişkilerde yapılmaması gereken hareketleri daha akılda kalıcı olsun diye değişik bir yöntemle anlattık. Sağlıklı bir ilişki için mutlaka göz atın.

İlişkilerde partnerinizle aranızda olmaması gereken hatalı davranışlar vardır. Bu davranışlar ilişkilerde olmaması gereken davranışlardır. İlişkilerini seviyeli bir şekilde yürütmek isteyen kişiler bilhassa bu davranışlardan uzak durmalıdırlar. Bu hatalı davranışların özellikle erkeklerin daha iyi anlamasını sağlamak için futbol ile ilişkilendirerek anlatacak olursak;

İlk olarak rakip takımdan bir oyuncuya maç sırasında tekme atmak ya da buna teşebbüs etmek. Yani partnerinize kadın olsun erkek olsun şiddet uygulamak bir ilişkide asla olmaması gereken davranışlardandır. Bu ilişkinizde kalıcı hasarlara neden olabilir, tabi ortada bir ilişki kalmışsa. 

İkinci olarak karşı takımın oyuncularından birine çelme takmak veya takmaya teşebbüs etmek. Yani eşinizin, sevgilinizin kişisel gelişimine engel olmaya çalışmak bir ilişkide yapılmaması gereken fakat en çok yapılan hatalardandır.

Maç sırasında rakibin üstüne sıçramak. Yani ilişkide daha çok erkeklerin kadınlara yaptığı bir hatadır. Karşı cinse ben senden daha üstünüm mesajı vermek yapılmaması gereken bir hatadır. 

Rakibini tutmak. Yani eşinin, sevgilinin kariyer yapmasının, iş hayatında yükselmesinin önüne geçmek.

Maç esnasında rakibi itmek. Yani partnerinizin kontrolünü kaybetmesine neden olmak. Rakibe tükürmek. İlişki de çirkin davranışlar, söz, hareket, hakaret gibi davranışlarda bulunmak.

İşte ilişkide futbola benzer. Futbol gibi belli kuralları vardır. Bu kurallar sadece aşk ilişkilerinin değil, arkadaşlık, dostluk, aile ilişkilerinin de kurallarıdır. Futbolda nasıl ki bu hatalardan biri yapıldığında hakem tarafından sarı veya kırmızı kart gösteriliyorsa, ilişkide de kırmızı ve sarı kartlar mutlaka olmalıdır.

İlişkide Sıklıkla Yapılan Yanlış Davranışlar

İlişkide Sıklıkla Yapılan Yanlış Davranışlar

Eğer ilişkiye başladıktan sonra sevgilinize; hakaret ediyorsanız, aşağılıyorsanız, fiziksel veya sözlü şiddet uyguluyorsanız, biz yerine ben kelimesini kullanıyorsanız yani bencilseniz, partnerinizin gelişimine destek olmak yerine engel oluyorsanız, hata yapıp bunu kabul etmiyorsanız, yalan söylüyorsanız, aldatıyorsanız, kendinizi karşınızdaki kişiden daha üstün görüyorsanız hatalı bir ilişki yürütüyorsunuz demektir. Böyle bir ilişkinin kesinlikle aşk ve saygı çerçevesinde ilerlemesi beklenemez. Bundan dolayı partnerlerin kesinlikle bu davranışları sergilememeleri gerekir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları