Az Bilinen Güzellik Sırları
Her yerde yüz, el, göz vs ile ilgili bir çok tarif, karışım görmüşsünüzdür. Bu yazımızda sizlere çoğu kimsenin bilmediği güzellik sırları vereceğiz.

Cansız yıpranmış bir cildiniz varsa eğer elma suyunu bal ile karıştırın. İnce bir tabaka cildinize uygulayıp 5 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Soluk cildiniz canlanacak.

Gözde şişlik veya morluk varsa bunun sebebi birçok şey olabilir. Ama çözüm patateste. Biraz rendelediğiniz patates gözaltına yerleştirilirse daha ilk denemeden azda olsa etki eder. Gözdeki şişliği indirmenin bir diğer çözümü çaylı pamuktur. Ilık bir çaya batırdığınız bir pamuk ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Çaya batırdığınız pamuğu göz çevrenize uygulayın.

Gergin genç bir cilt istiyorsanız ve yüzünüz kuruysa yoğurt içerikli bir maske tercih edin. 

Yağlı bir cildiniz varsa ve yağdan kurtulup nem oranı dengeli bir cilt istiyorsanız çırpılmış yumurta beyazı, zeytinyağı ve limon suyunu karıştırarak bir karışım elde edebilirsiniz.

Bronzlaşmak da güzelliğin bir parçasıdır. Eğer bronzlaşmak için solaryum merkezlerini kullanıyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz. Solaryum merkezi cildi esmerleştirirken yıpratıyor. Bu yüzden ciltte erken yaşlanma başlatıyor. Hiç kimse cildinin yaşlanmasını istemez. Bu yüzden evde kolayca yapabileceğiniz bu karışım ile bronzlaşmak mümkün. Bunun için öncelikle bir bronzlaştırıcı krem edinmelisiniz. Bronzlaştırıcı kreminizi her zaman kullandığınız vücut losyonunuz ve kakao tozunu karıştırın. Cildinizi hangi tonda istiyorsanız yaptığınız karışım 1 ton daha açık olmalıdır. Bu hazırladığınız karışımı yüzünüze yedirerek uygulayın.

Makyaj tabii olmazsa olmazdır kadınlar için. Yüzüne en çok güvenen kadınların bile yaptıkları makyaj aşırıya kaçırılmadığı sürece bir sorun yok. Aşırı yapılan makyaj zaten çok hoş durmaz. Bunun yanında aşırı yapılan makyaj yüzde hasar bırakabilir. Örneğin aşırı fondöten sivilce oluşumu için ortam oluşturur. Birde makyajın olmazsa olmazı aydınlatıcılar var. Aydınlatıcıyı bütün yüze yaymak yapılan en büyük hatadır. Burnun üst kısmında, yanakların üstünde ve kaş bölgesinde kullanılmalı aydınlatıcı. Kullanılırken ince bir çizgi halinde sürülmeli.

Cilt, makyaj ve en önemlisi dudak. Genellikle dudaklar dolgun ve pembe olsun istenir. Bunun için her dişinizi fırçalarken dudağınızı fırçalamak işe yarayacaktır hem pembe dudaklara sahip olacaksınız. Hem de dudağınız dolgunlaşacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları